O nás

Dříve jsme se se smrtí setkávali mnohem častěji. Děti vyrůstaly v chalupách spolu s rodiči i prarodiči a umíralo se v přítomnosti nejbližších. Dnešní společnost ale toto téma i díky vyspělé medicínské péči odsunula do pozadí.

Smrt však stále zůstává nedílnou součástí života. Je přirozeným přechodový rituálem pro toho, kdo umírá, i pro toho, kdo ho doprovází. Samotný akt rozloučení s někým blízkým je proto nesmírně důležitý. Smuteční rituál není pouze obřadem, ale i určitým druhem přijetí, díky kterému se můžeme s odchodem milované osoby smířit.

Zlomovou se pro mě v životě stala knížka Moje milá smrti, která se mě hluboce dotkla a zaujala mě svým přístupem. Od té doby jsem smrt začala vnímat více přirozeně, přemýšlela jsem o ní i o tom, jak bych si sama své poslední rozloučení představovala. O to více jsem si začala všímat, že pro naši moderní společnost je pouhé povídání o ní velkým tabu.

K myšlence začít pořádat pohřební obřady jinak, více přirozeně, v klidu a srdci přírody, mě pak dovedla má vlastní zkušenost, stejně tak prožitky mých přátel. Vesměs se jednalo o stejné vzpomínky mnohdy na neosobní průběh rozloučení, v sériovém sledu a studeném prostředí. Právě tehdy se zrodil v mé hlavě nápad. Proč nepřipravovat krásné pohřby, při kterých budou mít pozůstalí dostatek času rozloučit se důstojným způsobem? Osobitě, vkusně, na oblíbeném místě, které má pro všechny hlubší přesah. Proč poslední akt neudělat takový, aby pozůstalí odcházeli s hřejivým pocitem naplněného rozloučení…

A tak vzniklo Mezi stébly.

Ráda vám podám v tento nelehký čas pomocnou ruku a budu vám průvodkyní. I přesto, že spolu budeme plánovat těžkou událost, těším se na každého z vás. Poslední rozloučení s vaším blízkým budu připravovat s láskou, empatií a citlivým přístupem. Věřím, že správné rozloučení vám pomůže překlenout etapu života, ke které nejen smutek, ale i láskyplné vzpomínky na milovanou osobu neodmyslitelně patří. 

Michaela  Sonntágová
Zakladatelka Mezi stébly

Galerie

Kontaktujte nás

Pokud Vás naše služby zaujaly, rádi Vás provedeme tímto složitým obdobím. Jsme tu pro Vás!

Mezi stébly

Michaela Sonntágová

Sokolská 113/8,
460 01 Liberec

info@mezistebly.cz

+420 775 111 564

4 + 10 =

Rolovat nahoru